Kącik Technikoludka

TECHNIKOLUDEK  – CZYLI DZIECKO W       ŚWIECIE TECHNOLOGII

Dziecko a noweczesne technologie

6 Marca przypadają Obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Popatrzmy jaki wpływ ma częste korzystanie z technologii na rozwój mowy dziecka…

Luty miesiącem bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń z niej płynących.

Miesiąc styczeń przyniósł nam kolejne zadanie ,,Technologia i zegary”

Kolejne zadanie za nami tym razem  5latki realizowały temat: ,,Kim jesteś naprawdę – zorganizowanie zajęć na temat profilaktyki związanej z zagrożeniami w Internecie”

Miesiąc październik to miesiąc z kolejnym zadaniem Technikoludka. Tym razem dzieci miały okazję wystąpić przed kamerą, oraz pokonać lęk przed wypowiedzią na forum wykonując zadanie z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ – stworzenie wywiadu z dziećmi w formie krótkiego filmiku pt. „Kim jest nauczyciel”.

Zapraszamy:  Dzień Edukacji Narodowej- film

Grupy 5 latków zrealizowały swoje pierwsze zadanie z projektu : Technikoludek idzie do przedszkola – przeprowadzenie zajęć w oparciu o opowiadanie pt. „Pierwszy dzień w przedszkolu” Dzieci zapoznały się z postacią Technikoludka. Układały wg kolejności z utworzonych obrazków opowiadanie oraz odpowiadały na wylosowane pytania.