2. Zakup nowości wydawniczych

Do naszego Przedszkola dotarła specjalna przesyłka, a w niej wiele pięknych publikacji dla najmłodszych – od przygód rozmaitych ulubionych przez dzieci bohaterów, przez książki popularno-naukowe, po książki uczące dzieci radzenia sobie z emocjami, a wszystko w wydaniach ilustrowanych, dostosowanych do w wieku naszych Przedszkolaków. Każda ze stu trzydziestu otrzymanych książek opatrzona tym, co dzieci lubią najbardziej, tj. dużymi, kolorowymi obrazkami, większość w twardej oprawie. Zwracając uwagę na czytelników podejmujących próby czytania zakupiono też książki z powiększoną czcionką. Dla dzieci wykazujących zniecierpliwienie dłuższymi formami tekstowymi, zakupiono książeczki bogato ilustrowane do opowiadania. Wśród książeczek znalazły się też takie, które przybliżają dzieciom świat osób niepełnosprawnych oraz dotykają problematyki społecznej i emocjonalnej. Czyli każdy coś znajdzie dla siebie.