Certyfikaty

Główne cele kampanii to m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zauważenie ich problemów.

Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” to cykl zajęć edukacyjnych, wychowawczych, spotkań, imprez, projektów, konkursów i innych form realizowanych przez nauczycieli i uczniów, organizowanych w szkołach i placówkach w zakresie upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzorku.

W latach 2013-2016 przedszkole nasze realizowało Międzynarodowy Projekt współfinansowany przez Szwajcarię  pt. „Przedszkole Przyjazne Żywieniu  i Aktywności Fizycznej”. Celem programu  było wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym przewlekłym chorobom .
Program, który kontynuujemy zakłada przeciwdziałania nadwadze u dzieci. Idea programu zakłada, że w przedszkolu pracownicy, dzieci i rodzice zaangażowali się we wspólne działania dla poprawy i utrzymania swojego zdrowia i samopoczucia przez zmianę zachowań żywieniowych i podniesienie aktywności fizycznej dzieci.

W roku szkolnym 2013/2014 nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”, organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Minister Edukacji Narodowej przyznał nam tytuł „Przedszkole w Ruchu”, gdyż edukujemy i podejmujemy działania na rzecz aktywności fizycznej w przedszkolu i poza nim.